Programul turului Ligii I, ediţia 2013/2014

de Adrian Petculescu - Mediafax

Foto: Mediafax (Mircea Rosca)

Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2013/2014 a Ligii I, stabilit, luni, la sediul LPF, este următorul:

Etapa I

Corona Braşov – Oţelul Galaţi

Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov

Săgeata Năvodari – Gaz Metan Mediaş

ACS Poli Timişoara – Dinamo Bucureşti

FC Botoşani – CFR Cluj

FC Vaslui – Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna

Viitorul Constanţa – Astra Giurgiu

Steaua Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a II-a

Oţelul Galaţi – Universitatea Cluj

Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

FC Braşov – Săgeata Năvodari

Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani

Dinamo Bucureşti – FC Vaslui

CFR Cluj – ACS Poli Timişoara

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – Viitorul Constanţa

Astra Giurgiu – Steaua Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Corona Braşov

Etapa a III-a

Corona Braşov – Astra Giurgiu

Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi

ACS Poli Timişoara – Gaz Metan Mediaş

FC Botoşani – Săgeata Năvodari

FC Vaslui – CFR Cluj

Viitorul Constanţa – Dinamo Bucureşti

Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna

Petrolul Ploieşti – FC Braşov

Etapa a IV-a

Săgeata Năvodari – ACS Poli Timişoara

Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti

FC Braşov – FC Botoşani

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti

CFR Cluj – Viitorul Constanţa

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – Corona Braşov

Astra Giurgiu – Universitatea Cluj

Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a V-a

Corona Braşov – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – Astra Giurgiu

ACS Poli Timişoara – FC Botoşani

FC Vaslui – Săgeata Năvodari

Viitorul Constanţa – Gaz Metan Mediaş

Steaua Bucureşti – CFR Cluj

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa VI-a

Săgeata Năvodari – Viitorul Constanţa

FC Botoşani – FC Vaslui

FC Braşov – ACS Poli Timişoara

Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti

Dinamo Bucureşti – Universitatea Cluj

CFR Cluj – Corona Braşov

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu

Astra Giurgiu – Petrolul Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi

Etapa a VII-a

Corona Braşov – Gaz Metan Mediaş

Universitatea Cluj – CFR Cluj

Pandurii Târgu Jiu – Dinamo Bucureşti

FC Vaslui – ACS Poli Timişoara

Viitorul Constanţa – FC Botoşani

Steaua Bucureşti – Săgeata Năvodari

Oţelul Galaţi – Astra Giurgiu

Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna

Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov

Etapa a VIII-a

Săgeata Năvodari – Corona Braşov

ACS Poli Timişoara – Viitorul Constanţa

FC Botoşani – Steaua Bucureşti

FC Braşov – FC Vaslui

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

Dinamo Bucureşti – Petrolul Ploieşti

CFR Cluj – Pandurii Târgu Jiu

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – Oţelul Galaţi

Astra Giurgiu – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a IX-a

Corona Braşov – FC Botoşani

Universitatea Cluj – Săgeata Năvodari

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş

Viitorul Constanţa – FC Vaslui

Steaua Bucureşti – ACS Poli Timişoara

Oţelul Galaţi – Dinamo Bucureşti

Petrolul Ploieşti – CFR Cluj

Astra Giurgiu – FC Braşov

Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna

Etapa a X-a

Săgeata Năvodari – Pandurii Târgu Jiu

ACS Poli Timişoara – Corona Braşov

FC Botoşani – Universitatea Cluj

FC Vaslui – Steaua Bucureşti

FC Braşov – Viitorul Constanţa

Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

CFR Cluj – Oţelul Galaţi

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – Astra Giurgiu

Etapa a XI-a

Corona Braşov – FC Vaslui

Universitatea Cluj – ACS Poli Timişoara

Pandurii Târgu Jiu – FC Botoşani

Steaua Bucureşti – Viitorul Constanţa

Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş

Petrolul Ploieşti – Săgeata Năvodari

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – FC Braşov

Astra Giurgiu – Dinamo Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – CFR Cluj

Etapa a XII-a

Săgeata Năvodari – Oţelul Galaţi

ACS Poli Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

FC Botoşani – Petrolul Ploieşti

FC Vaslui – Universitatea Cluj

Viitorul Constanţa – Corona Braşov

FC Braşov – Steaua Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ

Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna

CFR Cluj – Astra Giurgiu

Etapa a XIII-a

Corona Braşov – Steaua Bucureşti

Universitatea Cluj – Viitorul Constanţa

Pandurii Târgu Jiu – FC Vaslui

Oţelul Galaţi – FC Botoşani

Petrolul Ploieşti – ACS Poli Timişoara

Dinamo Bucureşti – FC Braşov

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – CFR Cluj

Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaş

Ceahlăul Piatra Neamţ – Săgeata Năvodari

Etapa a XIV-a

Corona Braşov – FC Braşov

Săgeata Năvodari – Astra Giurgiu

ACS Poli Timişoara – Oţelul Galaţi

FC Botoşani – Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Vaslui – Petrolul Ploieşti

Viitorul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu

Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj

Gaz Metan Mediaş – Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna

CFR Cluj – Dinamo Bucureşti

Etapa a XV-a

Universitatea Cluj – Corona Braşov

Pandurii Târgu Jiu – Steaua Bucureşti

Oţelul Galaţi – FC Vaslui

Petrolul Ploieşti – Viitorul Constanţa

FC Braşov – CFR Cluj

Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – Săgeata Năvodari

Astra Giurgiu – FC Botoşani

Ceahlăul Piatra Neamţ - ACS Poli Timişoara

Etapa a XVI-a

Corona Braşov – Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj – FC Braşov

Săgeata Năvodari – Dinamo Bucureşti

ACS Poli Timişoara – Astra Giurgiu

FC Botoşani – Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna

FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Viitorul Constanţa – Oţelul Galaţi

Steaua Bucureşti – Petrolul Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj

Etapa a XVII-a

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Oţelul Galaţi – Steaua Bucureşti

Petrolul Ploieşti – Corona Braşov

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti – FC Botoşani

CFR Cluj – Săgeata Năvodari

Rapid Bucureşti / Concordia Chiajna – ACS Poli Timişoara

Astra Giurgiu – FC Vaslui

Ceahlăul Piatra Neamţ – Viitorul Constanţa

Cea de-a 18-a participantă în sezonul viitorul al Ligii I va fi desemnată în urma unui meci de baraj între echipele Rapid Bucureşti şi Concordia Chiajna, care va avea loc sâmbătă.

 
Tag-uri:
fotbal
,liga i
,program

 

Versiune mobil | completa